اسید شویی مبدل پکیج:

یکی از مهمترین نکته ای که اول باید به ان توجه کرد این میباشد که ایا پکیج نیاز به اسید شویی دارد یا نه تا از هزینه و وقت اضافی جلو گیری گردد.

چه زمانی نیاز به اسید شویی مبدل میباشد؟

1- در پکیج های نوع تک مبدل:

زمانی که فشار اب گرم مصرفی کم میباشد یاخروجی اب گرم مصرفی از سینک یا دوش حمام و … نداریم مسیر قسمت اب گرم مصرفی رسوب دارد.

زمانی که پکیج در حالت زمستانه(رادیات ها وارد مدار گرمایش میشود) روشن می باشد، مبدل پکیج شروع به لرزش و سر و صدا میکند،مسیر قسمت گرمایش رسوب دارد که باید دقت داشت ایا صدا و لرزش از مدل میباشد یا خیر

در بعضی مواقع سرو صدا از پمپ پکیج نیز میتواند باشد که تشخیص این موضوع که صدا از کدام قسمت میباشد نیاز به تجربه دارد که با تماس با کارشناسان و سرویس کاران خبره ما مشکلتان قطعا بدون نگرانی حل خواهد شد.

در ادامه وقتی که تشخیص ما درست بود و لرزش و صدا از مبدل بود،ابتدا پکیج را طبق اصول ایمنی از برق جدا نموده و اب پکیج را تخلیه میکنیم،سپس مبدل پکیج را جدا نموده ومسیر مورد نظر در مبدل را توسط پمپ مخصوص به مبدل متصل میکنیم و به مدت لازم(حدودا 30 دقیقه) اجازه میدهیم که پمپ اسید را در مبدل به گردش در اورد.

2- در پکیج های نوع جفت مبدل:

زمانی که فشار اب گرم مصرفی کم میباشد یاخروجی اب گرم مصرفی از سینک یا دوش حمام و … نداریم،مبدل ثانویه یا مبدل صفحه ای رسوب دارد و اگر زمانی که پکیج در حالت زمستانه (رادیات ها وارد مدار گرمایش میشود) روشن می باشد، مبدل پکیج شروع به لرزش و سر و صدا میکند، در اینجا مبدل اصلی پکیج رسوب دارد که هر کدام بسته به نیاز باید اسید شویی شود.

در طی روند اسید شویی اگر از هر قسمت مبدل نشتی داشته باشیم،نشان دهنده این میباشد که مبدل سوراخ شده و باید تعویض شود.

در بعضی از مواقع مبدل از قبل سوراخ شده و به دلیل املاح و رسوب های درون اب،سوراخ مبدل توسط رسوب بسته میشود،در این حالت اگه فرایند اسید شویی انجام شود،اسید سوراخ بسته شده توسط رسوب را باز میکند که باید مبدل تعویض شود.

اسید مخصوص شستشوی مبدل،اسید دی اسکلر میباشد که بعضی از سرویسکاران از اسید های غیر استاندارد استفاده میکنند که باعث کا هش عمر مبدل و گاهی باعث سوراخ شدن مبدل مشود.

نکته بسیار مهمی که باید دقت داشت قبل از شروع به فرایند اسید شویی حتما از لوازم حفاظتی از قبیل : ماسک فیلتر دار n95 ، دستکش مخصوص مواد شیمیایی،عینک مخصوص مواد شیمیایی استفاده شود چون به شدت برای پوست و ریه ها مضر میباشد و در دراز مدت اسیب های جدی به بدن وارد میشود

ضمنا باید فرایند اسید شویی در محیط باز انجام شود.

بعد از انجام فرایند اسید شویی مبدل را با اب شسته و در صورت لزوم اورینگ ها و را واشر های مبدل را تعویض نمایید و مبدل را سر جای خودش وصل کنید.

لینک زیر یک کیلیپ اموزشی هستش در مورد اسید شویی مبدل پکیج امیدوارکه مفیید باشه

 

                                                         لینک اموزش اسید شویی مبدل

سرویس پکیج های ایران رادیاتور

سرویس پکیج های ایران رادیاتور

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment