تمامی خدمات در محل انجام میشود و نیازی به انتقال دستگاه به کارگاه نمیباشد!

خدمات ما در تمامی سطح شهرشیرازمیباشد از جمله: معالی اباد،گلدشت معالی اباد،خیابان رجایی،خیابان پاسداران،زرهی،پارک قوری،باغ حوض،شبان،بهشتی،بلوار استقلال،میدان پارسه،پاسارگاد،میدان معلم،فلکه گاز،میدان اطلسی،جمهوری،خیابان ارم،دانشجو،ملاصدرا،عفیف اباد،ستارخان،فرهنگشر،نیایش،چمران،چوگیا،زرگری،گلستان،شهرک بهشتی،شهرک استقلال،گلدشت حافظ،بزن،میدان صنایع،تاچارا،بلوار حسابی و …

تعمیرات دستگاه اسپلیت سرمایش و گرمایش در محل شما توسط تکنسین متخصص و حرفه ای شامل :

1. نشت یابی دستگاه اسپلیت شامل اواپراتور دستگاه و کندانسور دستگاه و یا لوله کشی ساختمان و اتصالات ان توسط دستگاه مخصوص نشت یابی شامل کمپرسور تحت فشار هوا یا در موارد حساس تر توسط کپسول ازت سیستم را تحت فشار قرار داده و موارد نشتی به صورت تخصصی ترمیم و جوشکاری نقره  و یا در صورت لزوم  تعویض اتصال و یا لوله مسی میشود.
توجه:برای نشت یابی به هیچ عنوان از اکسیژن استفاده نشود زیرا به دلیل واکنش ان با روغن درون اسپلیت باعث انفجار سیکل و اسیب جدی و حتی در مواردی جدیتر باعث مرگ افراد میشود. برای نشت یابی حتما از افراد با تجربه و متخصص بکار گیری شود که اکیپ این مجموعه صفر تا 100 کار را با ضمانت انجام میدهند.
2.موارد تعویض کمپرسور که کار حساس و نیاز به تجربه دارد نیز در محل انجام میشود.حتما باید سیکل مورد نظر با مایع توزن شسته شود و لوله مویی دستگاه مطابق با توان کمپرسور محاسبه شود.
3.تعویض خازن کمپرسور در محل و تست خرابی توسط دستگاه خازن سنج انجام شده و خازن با ظرفیت مناسب کمپرسور محاسبه و نصب میشود.
4.موارد عیب یابی مشکل برقی یا اتصال دستگاه ویا اتصالی سیم کشی ساختمان به صورت تخصصی در محل شما انجام میپذیرد.در بیشتر مواقع به دلیل رعایت نشدن سایز سیم یا کابل برق ورودی دستگاه اسپلیت یا مدار فرمان با توجه به ظرفیت و توان ان باعث ایجاد افزایش امپر یا شدت جریان شده و کابل یا سیم مقاومت خود را از دست داده و داغ شده سپس به دلیل فاصله کم انها به یکدیگر به هم میچسبند به اصطلاح به هم راه میدهند.در بعضی مواقع همین اتصالی باعث اسیب جدی به برد الکترونیک دستگاه نیز میشود.بنابربراین سایز کابل دستگاه بسیار مهم است که مناسب با توان و ظرفیت ان دستگاه باشد.
5.شارژ گاز دستگاه اسپلیت در محل شما توسط فریون استاندارد و مرغوب توسط دستگاه استاندارد و فشار استاندارد و افزایش راندمان اسپلیت و کاهش مصرف برق دستگاه میشود.نکته بسیار مهم قبل از شارژ گاز اسپلیت این است که اگر دستگاه نیاز به گاز اضافه دارد حتما باید با گیج مخصوص اول هواگیری شود سپس اقدام به تزریق گاز کرد در غیر این صورت هوا و رطوبت به داخل سیکل نفوذ کرده و مشکل ساز میشود.اگر دستگاه نیاز به شارژ گاز کامل داشته باشد حتما باید قبل از تزریق گاز به سیکل اقدام به تخلیه هوای درون سیکل کرده که به این عمل وکیوم سیکل سرمایش میگوییم که توسط دستگاه وکیوم مخصوص با ظرفیت مناسب و قدرت مناسب انجام میپذیرد و مدت زمان ان حداقل 30 دقیقه میباشد تا هوا و رطوبت درون سیکل تخلیه کامل شود و جایگزین ان گاز خالص شود.
6.سرویس کامل دستگاه اسپلیت شامل شستشوی کامل (یونیت داخلی) اواپراتور و (یونیت خارجی) کندانسور دستگاه توسط دستگاه مخصوص(کارواش صنعتی) و در موارد لزوم استفاده از اسپری شستشوی کویل دستگاه که چربی های روی کویل به صورت کامل از بین میرود و باعث افزایش راندمان و افزایش پرتاب باد اسپلیت میشود.
7.تعمیر برد الکترونیک تمامی مدل های دستگاه اسپلیت بدون نیاز به انتقال دستگاه به کارگاه از جمله برد های اینورتر اسپلیت سرمایش و گرمایش
8.تعمیر یا تعویض تمامی قطعات اسپلیت از جمله بلوور فن یونیت داخلی و فن یونیت خارجی و سنسور های محیطی و لوله ای و تبدیل برد دستگاه به برد مادر تمامی مدل های اسپلیت و ست کردن تمامی کنترل های مادر روی دستگاه

مراحل نصب یونیت داخلی:

1-محل پلیت پشت دستگاه را روی دیوار مشخص و علامت گذاری میکنیم.باید دقت شود که لوله تخلیه اب(درین) پایین ترین حد ممکن پلیت قرار گیرد.

2-سوراخ وسطی پلیت را روی دیوار مشخص و توسط دریل سوراخ کرده و با یک پیچ رول پلاک به صورت موقت روی دیوار نصب میکنیم

3-توسط یه عدد تراز پلیت را روی دیوار تراز میکنیم و محل سوراخ های طرفین پلیت را مشخص میکنیم.

4-محل سوراخ های طرفین پلیت را توسط دریل سوراخ میکنیم سپس پلیت را توسط حداقل 6 عدد رول پلاک نصب و محکم میکنیم.

5-لوله مسی ها را به اندازه مشخص شده توسط لوله بر مخصوص برش میدهیم و از مهره سایز مربوط به لوله عبور میدهیم و توسط دستگاه پرچ کن اتومات سر لوله مسی ها را پرچ میکنیم.

6-یونیت داخلی را روی پلیت قرار میدهیم(توسط گیره های بالای پلیت)

7-کابل مدار فرمان و ورودی جهت نیاز(بستگی به مدل دستگاه دارد) را طبق نقشه خود دستگاه متصل میکنیم.

8-لوله های مسی یونیت داخلی را توسط دو عدد اچار فرانسه به هم متصی میکنیم.

9-اطراف لوله ها را عایق و پرایمر میکنیم.

10-درین دستگاه را به لوله خروجی مربوطه به طور صحیح و شیب مناسب وصل میکنیم(پایین تر از لوله مسی قرار گیرد)

11-مجموعه لوله ها و کابل و درین را مرتب کرده و زیر دستگاه جای مناسب خود قرار میدهیم و دو خار پایین یونیت داخلی را در پایان لوله کشی و کابل کشی جا میزنیم.

 

برای نصب یونیت داخلی چه نکاتی باید رعایت شود:

1-بالای درب ورودی و خروجی نباید نصب شود.

2-بالای وسایل گاز سوز و روبروی وسایل گازسوز نباید نصب شود

3-فاصله اطراف یونیت داخلی به صورت استاندارد باشد

4-درهنگام نصب یونیت داخلی به دیوار پشتی دستگاه دقت شود که استحکام کافی را داشته باشد،اگر دیوار پشتی پیش ساخته و گچی باشد با احتیاط سوراخ کاری شود و از رول پلاک بزرگ استفاده باید کرد.

5-اگر دیوار پشتی از از کناف یا دیواری است که پشت ان فضای خالی وجود دارد از پیچ پروانه ای میتوان استفاده کرد.

6-اگر دیوار پشتی از اجر سفالی است،نباید از حالت چکش دریل استفاده شود و از رول پلاک ضخیم تر و کوتاهتر استفاده شود.

7-اگر دیوار کاذب باشد از پیچ و مهره و واشر اسپرینگ استفاده شود.

8-در هنگام سوراخ کاری دیوار جهت نیاز باید سوراخ حداقل شیب 1 درجه داشته باشد.

9-در هنگام عبور لوله از دیوار خروجی اب باید در پایین قرار گیرد.

10-باید به حداکثر طول لوله کشی به صورت افقی و قائم نسبت به قدرت دستگاه توجه شود

11-حتما از پمپ وکیوم برای تخلیه هوا و از کپسول ازت جهت سرویس لوله ها و واحد داخلی و خارجی استفاده شود.

نکته: برای اینکه یک نصب اصولی و استاندارد داشته باشید باید حتما از افراد متخصص و با تجربه بکار بگیرید که مجموعه ما تمامی استاندارد ها را رعایت کرده و تمامی کارها با ضمانت انجام مشود زیرا کار بسیار حساس و اشتباه در نصب اسپلیت باعث خسارت غیر قابل جبران شده و در بیشتر موارد مشاهده شده توسط اکیپ همکاران ما مواردی مانند نشتی سیکل تبرید شده که باید هزینه و وقت زیادی صرف پیدا کردن نشتی و شارژ مجدد گاز و روغن از دست رفته دستگاه شود. در موارد مشاهده شده در نصب های غیر اصولی هم سایز نبودن لوله مسی مورد استفاده ساختمان با سایزلوله دستگاه و نحوه اتصال و خم های  غیر استاندارد و سایز نامناسب کابل های ارتباطی بین اواپراتور و کندانسور و نحوه اتصال انها و نصب درین یا لوله تخلیه اب دستگاه اسپلیت و شیب نا مناسب ان که باعث اب ریزی از دستگاه شده و مشکلات زیادی از قبیل خرابی دیوار ساختمان شده و گاها تلویزیون نصب شده بر روی دیوار که زیر اسپلیت بوده اسیب دیده و تراز نبودن اواپراتور و کندانسور که باعث اختلال در عملکرد دستگاه میشود اشاره کرد.

 

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment