کندانسور:

به کندانسور تقطیر کننده یا چگالنده نیز میگویند.لوله تقریبا بلندی است که به صورت مارپیچ درامده را کندانسور(کویل) مینامیم.جنس کندانسور از مس سخت میباشد که برای انتقال حرارت بهتر و افزایش استحکام به کندانسور پره یا فین اضاف میکنند. ابتدای این لوله مارپیچ به لوله رفت کمپرسور وصل میشود و انتهای کندانسور به فیلتر درایر نصب میشود. مبرد به صورت گاز با فشار زیاد و فوق گرم از کمپرسور خارج شده و وارد کندانسور میشود و در کندانسور گاز با فشار زیاد و دمای زیاد بر اثر تبادل حرارت با محیط اطراف توسط فن  خنک میشود و به حالت مایع تبدیل میشود.

کندانسور همان یونیت خارجی اسپلیت است که همراه کمپرسور و فن و … در یک بخش قرار دارند که بیرون از ساختمان نصب میشود که هوای تازه به وسیله فن کندانسور از اطراف دستگاه مکیده میشود وپس از عبور از روی کویل و فین ها به محیط اطراف پس میدهد.باید اطراف دستگاه فضای کافی وجود داشته باشد تا تبادل حرارت بهتری با محیط داشته باشد.

نکته: گرد و غبار وجرمی که روی لوله ها و فین کندانسور را میپوشاند به منزله عایق میباشد که انتقال حرارت را کاهش میدهد.به مرور زمان به علت کار زیاد سیستم ممکن است داخل و خارج ان جرم زیادی ایجاد شود و باید سرویس های دوره ای را جهت تمیز نگه داشتن انها با مواد مناسب جهت شستشو را جدی بگیریم.

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment