پمپ پکیج ایران رادیاتور مدل ویلو

پمپ پکیج ایران رادیاتور مدل ویلو

پمپ پکیج :

 

در ساده ترین حالت میتوان پمپ را عامل به حرکت دراوردن اب گرم از مبدل به رادیاتورها یا برای تامین اب گرم مصرفی در پکیج دو مبدل توصیف کرد. این نوع پمپ ها دارای دو قسمت استاتور و رتور هستند که بسته به نوع پکیج می تواند راستگرد و یا چپگرد باشد که البته همگی ضد اب می باشند. این پمپ ها با برق 220 تغذیه میشوند و دارای یک خازن راه انداز می باشند. در واقع پمپ یکی از اصلی ترین و گران ترین قطعات پکیج نیز می باشد.

در پکیج های تک مبدل، پمپ فقط به عنوان عامل سیرکولاسیون مورد استفاده قرار میگیرد و اب را به سمت رادیاتورها هدایت میکند.

اما در پکیج های دو مبدل علاوه بر عامل سیرکولاسیون در رادیات ها، سیرکوله درون سیستم توسط شیر برقی و پمپ و مبدل ثانویه و کیت سه راهه، گرمای اب گرم مصرفی را نیز (سینک ، روشویی، حمام ) فراهم میکند.

این پمپ ها دارای سه سرعت چرخش می باشند که بسته به متراژ و نیاز تنظیم خواهند شد که که معمولا روی حالت ماکسیمم میباشند.سلکتور قرمز رنگی که روی پوسته پمپ مشاهده میکنید جهت تغییر دور پمپ میباشد.

پیچ زرد رنگی که روی پوسته پمپ قرار دارد جهت رفع گیرپاژ پمپ استفاده میشود که گاهی بر اثر خرابی پمپ ممکن است هنگام باز کردن اب داغ با فشار زیاد به بیرون فوران کند پس بهتره قبل از اینکه این پیچ باز شود اب دستگاه خالی شود بنا بر تجربه شخصی باعث سوختگی سر صورت میشود.

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment