کلید جریان یا فلوسوئیچ یا فلوتوربین :

فلو ریگلاتور و سنسور فلومتر ایران رادیاتور سری L

فلو ریگلاتور و سنسور فلومتر ایران رادیاتور سری L

فلو سوئیچ ها در انواع مختلف ساخته می شوند و هدف از به کار بردن ان ها اعلام باز شدن اب مصرفی به برد می باشد. به این صورت که زمان باز شدن اب مصرفی، فشار اب باعث حرکت و جابجایی سوئیچی که در داخل فلوسوئیچ قرار دارد میشود و کنتاکت صورت گرفته و به برد اعلام میکند.

همین روند درسنسور فلومتر که روی فلو ریگلاتور نصب میشود که بیشتر در پکیج های ایران رادیاتور استفاده می شود به صورت مغناطیس انجام میگیرد. به این صورت که با جریان اب، شناور داخل فلوریگلاتور بالا امده و یک اهنربا را به سمت بالا هدایت میکند و از طریق حسگر که روی فلوریگلاتور قرار دارد حس شده و به برد اطلاع می دهد.معمولا خرابی ندارد مگر اینکه توسط نشتی از قسمت های مختلف از جمله شیر اطمینان روی ان اب ریخته شود که باعث سوختن سنسور فلومتر میشود.

قطغه دیگری به نام فلوتوربین یا دبی سنج که میتواند سرعت جریان اب را بسنجد که دران بجای شناور تفلنی یک توربین اهن ربایی میباشد.با با ز شدن اب و عبور جریان اب فلو توربین بحرکت در امده و میچرخد و سنسوری که روی اب نصب شده جریانی به برد ارسال میکند.هرچه اب را بیشتر باز کنیم سرعت چرخش بیشتر میشود و برد متوجه این جریان میشود و شعله دستگاه را بیشتر میکند و این روند باعث میشود که دقت بالا و نوسان کمتری در دمای اب داشته باشیم.پکیج های نسل جدید که دیجیتال میباشند دارای چنین مزیتی میباشند.

در پکیج های معمولی که دارای فلوسوئيچ میباشد این خصوصیت را ندارند و فقط دستور روشن و خاموش شدن دستگاه را به برد ارسال میکنند و سنسور NTC فرمان کم شدن یا زیاد شدن شعله را به برد و برد به شیر گاز ارسال میکند.

برای تست فلو سوئیچ یا فلومتر باید دستگاه را روی حالت تابستانه گذاشت واب گرم مصرفی را باز کرد،اگر  دستگاه پکیج روشن شد که مشکلی وجود ندارد اگه نه یکی از مشکلات از فلوسوئیچ میباشد.

اگرفلوسوئیچ در حالت باز گیر کرده باشد یعنی کنتاکتهای از اتصالی نداشته باشد نشان دهنده خرابی ان میباشد که با اهم متر میتوان ازمایش را تست کرد.

اگر بجای فلوسوئیچ دستگاه پکیج دارای فلو متر یا فلو توربین باشد ازمایش متفاوت میباشد.

در اینجا باید مقداری از سیم سنسور فلوتوربین یا فلومتر را لخت کرده و با دستگاه اهم متر اختلاف ولتاژ بین سیم ها را اندازه بگیریم که اگر با باز کردن اب گرم مصرفی اختلاف ولتاژ را مشاهده نکردیم مشخص میشود که سنسور معیوب میباشد.

در صورت بروز مشکل در دستگاه پکیج میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

فلو سوئیچ ایران رادیاتور
فلو ریگلاتور

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment