اواپراتور(تبخیر کننده):

 

لوله تقریبا بلندی است که به صورت مارپیچ درامده را اواپراتور(کویل) مینامیم.جنس اواپراتور از مس سخت میباشد که برای انتقال سرمای بهتر و افزایش استحکام به اواپراتور پره یا فین اضاف میکنند.اواپراتور همان یونیت داخلی اسپلیت است که همراه بلوورفن و صفحه نمایش و.. در یک بخش قرار دارند که داخل ساختمان نصب میشود که هوای اتاق را به وسیله بلوورفن از بالای یونیت مکیده میشود و پس از عبور از روی کویل و فین ها و در نتیجه خنک شدن به اتاق پس میدهد.

اواپراتو علاوه بر خنک کردن فضای اتاق،رطوبت اضافی فضا را نیز کاهش میدهد.وقتی که هوا به وسیله بلوورفن از روی کویل یا اواپراتور عبور داده شد گرمای خود را ازدست میدهد و خنک میشود و رطوبت اضافی موجود به نقطه شبنم خود میرسد و روی کویل تقطیر میشود.

قطره های حاصل از تقطیر اب از روی لوله ها و فین های  اواپراتور ارام ارام از کف قاب دستگاه به سمت لوله درین هدایت میشود و از دستگاه خارج میشود.

در هوای شرجی که رطوبت هوا بیشتر میباشد میزان تقطیر بیشتر میشود.

نکته: گرد و غبار وجرمی که روی لوله ها و فین اوپراتور را میپوشاند به منزله عایق میباشد که انتقال سرما را کاهش میدهد.به مرور زمان به علت کار زیاد سیستم ممکن است داخل و خارج ان جرم زیادی ایجاد شود و باید سرویس های دوره ای را جهت تمیز نگه داشتن انها با مواد مناسب جهت شستشو را جدی بگیریم.

پاسخی بگذارید

Your email address will not be published.

Post comment